Co zrobić, gdy chcemy odzyskać dawną miłość?

Koniec związku czy zerwanie, zdarza się często i praktycznie każdy przerabiał ten temat. Nie jest to na pewno łatwa sprawa, ale życie toczy się dalej i trzeba sobie radzić i iść do przodu. Co jeśli jednak możemy zapomnieć o byłym? Gdy zastanawiamy się jak odzyskać byłego, to znak, że dawna miłość wcale nam nie przeszła. Wtedy pora zacząć działać i zrobić coś, aby dawna miłość stała się znowu obecna w naszym życiu.

Można to rozegrać na kilka sposobów, w zależności od aktualnego nastroju i charakteru byłej miłości oraz naszego. Jak odzyskać faceta? Nie ma gotowej recepty na sukces, ale można spróbować kilku sposobów.

Zainwestuj w siebie i ciesz się życiem

Najlepszy sposób na to, jak odzyskać faceta, to skupienie się na sobie. Wizyta u kosmetyczki i fryzjera, zakupy ciuchowe czy wizyta w SPA, to zdecydowanie coś, co warto zrobić. Od razu poczujemy się lepiej i piękniej. Nic tak nie poprawia samopoczucia jak inwestycja w siebie. W końcu jeśli my nie zadbamy o siebie, to nikt inny tego za nas nie zrobi. Zatem do dzieła! Ta inwestycja w siebie ma też drugie dno.

Jak odzyskać chłopaka
Jak odzyskać chłopaka / unsplash.com / Scott Broome

A mianowicie, gdy zainteresowany zauważy, że mamy się świetnie, wyglądamy jeszcze lepiej i emanujemy dobrą energię, może pojawić się naturalna zazdrość i chęć powrotu. Nasz były szybko dostrzeże ile stracił i zrozumie swój błąd. Do powrotu prowadzi już wtedy prosta droga. Jeśli ciągle pytanie jak odzyskać byłego, spędza sen z powiek, to trzeba uwierzyć w siebie i zająć się sobą, a reszta może się po prostu wydarzyć w pozytywnym kierunku.

A może szczera rozmowa?

Unikamy tego, bo ciężko zdobyć się na ten krok i odezwać, a także boimy się rozczarowania. Być może jest to najprostsza droga, aby przekonać się, czy ponownie czekają nas motyle w brzuchu z tą samą osobą. Czy nasz były, czeka na telefon od nas z niecierpliwością? Nic prostszego, jeśli nie zadzwonimy, nie przekonamy się o tym. Telefon pod pretekstem czegoś innego, może zdziałać cuda.

Nasz były zostawił u nas jakieś swoje rzeczy i chcemy mu je oddać? To dobra okazja do spotkania twarzą w twarz. Czasem obie strony zwlekają, bo boją się konfrontacji, a może się okazać, że dawne uczucia od razu odżyją i wtedy dylemat jak odzyskać chłopaka, nie będzie już zmartwieniem.

Zacznij umawiać się na randki

Może wydawać się to mocną poradą, ale czasem spotkanie z kimś innym, pozwoli spojrzeć na wszystko z innej strony i zobaczyć inną perspektywę. Może warto umówić się na spotkanie z kimś z portalu randkowego i przekonać się, czego naprawdę chcemy. Zazwyczaj wtedy decyzja pojawi się szybko i można bezbłędnie ocenić czy rzucić się w wir pierwszych randek z kimś innym, czy też darować sobie takie pomysły i zacząć zdobywać na nowo dawną miłość.

Jak odzyskać faceta / unsplash.com / Nathan Dumlao

Niezależnie od tego, co z tego wyniknie, zawsze dobrze poznać innych ludzi i zdystansować się. Być może okaże się, że taka osoba będzie naszym dobrym przyjacielem na przyszłość. Samo wyjście z domu, szykowanie kreacji, będzie świetnym zajęciem, które pozwoli się zrelaksować.

Spotkaj się z byłym przy okazji imprezy

Aby stworzyć okazję do ponownego spotkania, dobrym pomysłem będzie zorganizowanie u siebie imprezy lub zaproszenie paczki znajomych na wyjście. Przy okazji pojawi się były i będzie okazja do rozmowy, spotkania i być może dawne uczucia odżyją. Zatem jak odzyskać chłopaka? Przede wszystkim nic na siłę. Jeśli dawna miłość ma być naszą obecną, to możemy jedynie lekko pomóc takiemu biegowi zdarzeń. Na przykład dzięki spotkaniom w gronie przyjaciół, gdzie pojawi się również były chłopak. Na pewno wcześniej wspólni znajomi tworzyli zgraną paczkę, zatem trzeba to wykorzystać.

Wyjście do kina z przyjaciółmi, gdzie będzie nasz były, może być dobrym pretekstem do rozmowy czy w ogóle do spotkania. Łatwo można ocenić zachowanie drugiej osoby w takiej sytuacji i wyjść z inicjatywą. Spotkanie w większej grupie nie będzie tak zobowiązujące i może przynieść wiele dobrego. Może ktoś ze wspólnych znajomych będzie w stanie nam pomóc i na przykład wciągnąć do rozmowy. Przyjaciele w takiej sytuacji mogą nam dużo pomóc i sprawić, że nagle zacznie się rozmowa z byłym.

Czy istnieje dobry sposób na odzyskanie byłego?

Jest kilka sposobów, ale trzeba być cierpliwym. Najważniejsze to uwierzyć w siebie i nie robić niczego na siłę.

Jak pomóc sobie odzyskać byłego?

Stwórz okazję do spotkania lub porozmawiaj szczerze. Te opcje wydają się dość ryzykowne, ale mogą przynieść nieoczekiwanie dobre rezultaty. Inwestycja w siebie i skupienie się na sobie, to również bardzo dobra opcja.

Spotkaliśmy się z byłym, co dalej?

To zależy od bieżącej sytuacji. Można albo wyłożyć karty na stół i powiedzieć o swoich uczuciach, albo wprost przeciwnie, tworzyć pozorny dystans i obserwować co dalej.

Czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki?

Każdy, kto zastanawia się jak odzyskać chłopaka i nie może o nim nadal zapomnieć, prawdopodobnie już sobie odpowiedział na to pytanie. Uczucia bywają kapryśne i słuchanie głosu serca często wydaje się jedynym słusznym rozwiązaniem.

Comments to: Jak odzyskać byłego faceta? Sposoby, które mogą zadziałać

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *