Czy warto szukać drugiej połówki przez Internet?

Dla wielu samotnych osób Internet jest największym dobrodziejstwem obecnych czasów. Jest narzędziem, dzięki któremu pomimo paraliżującej nieśmiałości można kogoś poznać. Kontakty wirtualne są przede wszystkim o wiele łatwiejsze od tradycyjnych. Nie wymagają sytuacji sprzyjających do nawiązania rozmowy. Wystarczy napisać do danej osoby i poczekać czy ta podejmie rozmowę. Bez konieczności ujawniania się. Poznawanie innych dzięki wirtualnej rzeczywistości jest szczególnie cenione przez osoby, którym nieśmiałość mocno utrudnia nawiązanie relacji w rzeczywistym świecie. Zatem czy Internet to dobre miejsce, by wyszukiwać życiowego partnera? Przejdź dalej i zobacz portal randkowy jaki wybrać jest warto.

Bezsprzecznie Internet jest jednym z lepszych narzędzi, które można wykorzystać, by poznawać nowych ludzi i randkować. Dowodzą tego między innymi badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, z których jednoznacznie wynika, że przez świat wirtualny jest o wiele łatwiej znaleźć drugą połówkę. Ponadto w wielu przypadkach związki zawarte w ten sposób zaliczają się do trwałych i stabilnych. Tak właśnie możesz znaleźć drugą połówkę.

Gdzie zatem warto szukać potencjalnych partnerów? Jedną z popularniejszych metod jest skorzystanie z pomocy portali randkowych.

Portal randkowy – jaki wybrać? Priorytety selekcji

Podejmując decyzję o wykorzystaniu portalu randkowego, należy wpierw przeanalizować jaki portal randkowy wybrać. Dylemat nie dotyczy wieku osoby, która pragnie kogoś poznać. Ponieważ najpopularniejsze z portali randkowych przyciągają zarówno kobiety, jak i mężczyzn w różnych przedziałach wiekowych. Zagwozdka dotycząca wyboru jest bardziej zawiązana z zabezpieczeniami, jaki dany portal posiada i ochroną prywatności, jaką w związku z tym gwarantuje. Zatem jaki wybrać portal randkowy? I jakimi priorytetami się kierować?

Który portal randkowy wybrać?

Przy wyborze portalu randkowego warto poddać analizie liczbę profili aktywnych. Ponieważ na niektórych portalach randkowych liczba zarejestrowanych kont mocno rozbiega się z faktycznie aktywnymi użytkownikami. Z kolei większa liczba aktywnych osób poszukujących wiąże się z większym prawdopodobieństwem poznania osoby wartej wspólnej wędrówki przez życie.

Drugim bardzo ważnym aspektem jest przejrzysty regulamin danego serwisu randkowego. Zapoznanie się we wszystkimi zapisami pozwoli bowiem sprawdzić, czy rejestracja lub konkretna usługa nie pociągnie za sobą dodatkowych kosztów. Zwłaszcza że niektóre portale randkowe pobierają opłaty z konta bankowego w sposób zautomatyzowany.

Na jaki serwis randkowy się zdecydować
Na jaki serwis randkowy się zdecydować / unsplash.com / Priscilla Du Preez

Przy wyborze portalu z pewnością pomocny będzie ranking. Ponieważ zawiera on propozycje portali zagranicznych, ale też obecny jest w nim niejeden polski portal. Ponadto pomoże on poznać opinie innych użytkowników, co pozwala potwierdzić wiarygodność serwisu. I opisuje funkcjonalności, jakimi dany portal dysponuje. Najpopularniejszy serwis randkowy za darmo będzie oczywiście na szczycie listy. Należy się jednak liczyć z tym, że portal zaliczany w Polsce do jednego z najpopularniejszych nie musi cieszyć się takim samym stopniem powodzenia w innych krajach.

Bezpieczeństwo w portalach randkowych

Kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem, podstawowym kryterium wyboru powinien być serwis, który posiada perfekcyjne zabezpieczenia i przyjazne podejście do użytkowników. I już na wstępie proponuje test osobowości, który z dużym stopniu upraszcza i zwiększa szansę na poznanie właściwego partnera.

Dużą popularnością cieszą się też portale oferujące specjalne czaty do prowadzenia rozmów. Jednakże, przy wyborze takiego portalu bezsprzecznie należy uważać na ewentualne dodatkowe opłaty. Dobrą opcją przy korzystaniu z czatu jest też założenie osobnej poczty elektronicznej, by uniknąć sytuacji niechcianego udostępnienia kontaktów z poczty. Mogą one bowiem zostać wykorzystane przez portal do wysyłania zaproszeń zachęcających do rejestracji.

Również aplikacja randkowa może zostać poddana rankingowi. I warto z takiej możliwości skorzystać. Chociażby z uwagi na fakt, że pomimo iż większość aplikacji randkowych w Polsce jest również darmowa, to dostęp do danych funkcji może okazać się już płatny. Drugim ważnym aspektem wyboru, którym warto się kierować, jest prosta obsługa, nieskomplikowanie opcje dające możliwość rozmowy z innymi użytkownikami i zwiększające szanse, by poznać kogoś maksymalnie dopasowanego.

Możliwość, by kogoś poznać, z kim warto razem iść przez życie, zwiększa też popularność danej aplikacji. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest to portal, na którym większość kont ma charakter fikcyjny. Zatem analizie jak zawsze należy poddać ilość aktywnych kont w danej aplikacji randkowej.

Najlepszy portal – krótki wniosek

Dobry portal może być zupełnie darmowy przy korzystaniu z niego w sposób rozsądny bez uruchamiania dodatkowych funkcji. Analizując wybór, należy poza popularnością danego portalu zgłębić ilość aktywnych użytkowników. I upewnić się, że wybrana platforma jest bezpieczna. Dokonując selekcji, warto również wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z opcji dopasowania partnera na podstawie testu osobowości. Zwłaszcza że na wielu portalach randkowych jest możliwość skorzystania z takiej alternatywy. W kolejnych krokach wystarczy się już tylko się zarejestrować i stworzyć swój profil.

Wszystko zaczyna się od założenia konta

Każdy z portali może mieć nieco odmienne zasady rejestracji. Jednakże podstawowe kroki dotyczą:

  • utworzenia konta,
  • wyboru metody logowania,
  • weryfikacji numeru telefonu lub adresu e-mail,
  • i ostatnim krokiem, by się zarejestrować, jest udzielenie wszystkich wymaganych pozwoleń.

Po przejściu powyższych faz należy już tylko stworzyć swój profil. Na tym etapie warto zachować szczerość i uczciwość. Tworzenie fikcyjnej osobowości może przynieść wiele krzywdy zarówno osobom, które warto poznać, jak i samej osobie dołączającej do portalu. Zwłaszcza że profil zawiera informacje związane z cechami osobowości, mocnymi i słabymi stronami charakteru, pasjami, upodobaniami, czy czynnikami najistotniejszymi w relacji z drugą osobą. Należy również pamiętać, że profil jest atrakcyjny, jeśli został zaopatrzony w zdjęcie. Ponieważ jest ono podstawowym czynnikiem przyciągającym uwagę. Zwłaszcza że niektóre portale umożliwiają integrację konta z innymi platformami. Dobre zdjęcie może zatem odgrywać kluczową rolę w odszukaniu tej jedynej prawdziwej miłości. Ponadto dodając zdjęcie, łatwiej jest też poznać nowych znajomych i przyszłych przyjaciół.

Profil gotowy. Pora kogoś poznać

Większość profili randkowych działa na zasadzie podobnej do „polubień”. Oznacza to, że po odwzajemnieniu wysłanego do kandydata lub kandydatki polubienia można nawiązać kontakt z drugą stroną i rozpocząć rozmowę.

Najlepsze portale randkowe dają również możliwość nawiązania spotkania na żywo. I jeżeli stopień znajomości na to pozwala, warto spotkać się z drugą stroną przed kamerą. Jednakże przed takim spotkaniem warto sprawdzić, czy druga strona jest faktycznie tą, za którą się podaje. Można w tym celu poprosić o przesłanie zdjęcia z aktualną gazetą, aby uwiarygodnić datę robienia fotografii. Ewentualnie można poprosić o udostępnienie profilu na mediach społecznościowych. Pozwoli to na weryfikację drugiej strony i pewność, że nie zachodzi podejrzenie oszustwa.

Randka w realu

Randka w realu jest oczywiście jednym z ostatnich kroków dążących do lepszego poznania potencjalnego partnera.

Na pierwsze spotkanie warto wybrać miejsce publiczne, chętnie odwiedzane przez ludzi. Obecność innych pozwala bowiem na poczucie bezpieczeństwa i uniknięcie potencjalnego nieszczęścia. Spotykając się w miejscu publicznym, można skorzystać z możliwości udostępnienia lokalizacji w aplikacji smartfona. Dzięki czemu obie strony będą pewne, że spotkały się z właściwą osobą.

Aplikacja randkowa – wskazana dla wszystkich?

Aplikacje i portale randkowe przeznaczone są dla osób pełnoletnich, aczkolwiek zdarzają się wyjątki umożliwiające rejestrację szesnastoletniej młodzieży. Wynika to z faktu, że każde z tych narzędzi ma na celu przede wszystkim kojarzenie ludzi i uproszczenie im nawiązania wzajemnych relacji. Poprzez portal możesz bowiem znaleźć zarówno swoją drugą połówkę, poznać przyjaciół, jak i nawiązywać luźne znajomości.

Każdy portal, nawet ten darmowy posiada własny wewnętrzny regulamin dotyczący zasad korzystania ze strony dla samotnych i wytyczne związane z bezpieczeństwem w sieci. Rejestracja i dobrze rozbudowany profil pomagają poznać wielu nowych wartościowych ludzi, którzy mogą okazać się dobrymi kompanami w życiu. Zwłaszcza że przed nawiązaniem jakiegokolwiek kontaktu można przeglądać dziesiątki proponowanych kandydatur i dobierać znajomości najbardziej dopasowane do własnej osobowości. Ważne jest, by pamiętać o uczciwości wobec siebie i innych użytkowników.

Istotne jest też zachowanie w pamięci, że każdy darmowy portal posiada płatne usługi dodatkowe. I niektóre z portali posiadają zautomatyzowany system płatności. Zatem żaden darmowy portal nie jest tak zupełnie bezpłatny. Warto sprawdzić recenzje portali randkowych i wybrać ten, który nam najbardziej odpowiada.

Jaki portal w końcu wybrać?

Randkowe portale zostały stworzone przez ludzi i dla ludzi. Pomagają zawierać nowe znajomości osobom nieśmiałym i mającym problemy z nawiązywaniem relacji w realnym świecie. Są też “oknem na świat” dla osób niepełnosprawnych. Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, portal randkowy jest narzędziem, z którego warto korzystać.

Portale randkowe zostały stworzone przez ludzi i dla ludzi. Pomagają zawierać nowe znajomości osobom nieśmiałym i mającym problemy z nawiązywaniem relacji w realnym świecie. Takie randki internetowe są też “oknem na świat” dla osób niepełnosprawnych. Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, portal randkowy jest narzędziem, z którego warto korzystać.

Comments to: Jaki portal randkowy wybrać?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *