Kiedy próbujesz zrobić dobre pierwsze wrażenie, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Co powinieneś założyć? Jak powinieneś się zachowywać? I najważniejsze: o czym rozmawiać na randce? Jeśli masz zamiar spotkać się z kimś po raz pierwszy, ważne jest, abyś nie natknął się na nudę lub niezręczność – chcesz, aby druga połowa zobaczyła, że jesteś interesująca osobą.

Twoje pasje

Rozmowa o swoich pasjach to świetny sposób na poznanie kogoś. Daje Ci szansę na rozmowę o czymś, co Cię pasjonuje i możesz pochwalić się swoją wiedzą na ten temat lub po prostu być otwartym i szczerym na temat czegoś, co Cię ekscytuje. Mówiąc o swoich pasjach, rysuj podobieństwa między nimi a drugą osobą, aby mogła zobaczyć, jak bardzo jej pasje są podobne do Twoich.

O czym rozmawiać na randce
O czym rozmawiać na randce / unsplash.com / Toa Heftiba

To pomoże stworzyć natychmiastowe połączenie między wami! Jeżeli zastanawiasz się – o czym rozmawiać na pierwszej randce, to z pewnością pasję będą świetnym pomysłem.

Twoje pasje mogą również dać Ci pomysły na pierwszą randkę, przykładowo, jeżeli zajmujesz się żeglarstwem to może warto zabrać Twoją połówkę na romantyczną kolacje na środku jeziora!

Twoje dzieciństwo

To, jak dorastałeś, może pomóc określić, jaką osobą jesteś dzisiaj. Ważne jest, aby podzielić się swoim dzieciństwem z drugą osobą, ponieważ pomoże im to zrozumieć, co lubisz i nie lubisz. Na przykład, jeśli twoi rodzice byli zawsze zachęcający, to może byli odpowiedzialni za twoją kreatywność i pasję do czegokolwiek.

Z drugiej strony, jeśli nie byli zbyt wspierający, gdy chodziło o robienie kariery w muzyce (lub w jakiejkolwiek innej dziedzinie), mogło to spowodować, że całkowicie straciłeś zainteresowanie tworzeniem muzyki.

Być może zastanawiasz się, czy dzielenie się tą informacją na pierwszej randce jest właściwe, czy też nie. W skrócie: tak! Chodzi o to, aby być otwartym i chętnym do zaakceptowania tego, kim ktoś naprawdę jest, zanim osądzi się go za jego zdolności lub zainteresowania – co oznacza również bycie szczerym w stosunku do siebie samego!

Twoje plany na przyszłość

Jeśli nie wiesz o czym rozmawiać na randce i szukasz ciekawego tematu, to warto poruszyć temat planów na przyszłość. Zawsze ciekawie jest usłyszeć, czego inni ludzie chcą od życia i jak planują to osiągnąć.

Możesz powiedzieć coś w stylu: „Zawsze chciałem być lekarzem”. Albo „Widzę siebie pracującego w finansach”. A może „Chciałbym pewnego dnia kupić moim rodzicom dom na Mazurach”. Bez względu na to, jakie są Twoje aspiracje lub jak daleko są od rzeczywistości, jest to łatwy temat, który może prowadzić do wielu innych rozmów.

Jak flirtować na pierwszej randce?

Randki dla singli i flirtowanie to z pewnością delikatne balansowanie. Chcesz być czarujący i zapraszający, ale nie chcesz odstraszyć swojej randki przez bycie zbytnim lub potrzebującym.

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszym spotkaniu
O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszym spotkaniu / unsplash.com / Edgar Chaparro

Oto kilka wskazówek dotyczących flirtowania na pierwszej randce:

 • Nie przesadzaj. To jest wasza pierwsza wspólna randka – nie macie jeszcze luksusu czasu. Ważne jest, aby być zalotnym i przyjaznym, ale nie staraj się za bardzo i nie sprawiaj wrażenia, że desperacko pragniesz uwagi. 
 • Bądź zabawny. Daj znać swojej randce, że jesteś nią zainteresowany, robiąc żarty i delikatnie się z nią drocząc, o ile nie są one obraźliwe lub nieodpowiednie (lub nawet po prostu nudne). Jeżeli nie masz o czym rozmawiać na pierwszej randce, to z pewnością nie udawaj komika!
 • Patrzcie sobie w oczy, kiedy rozmawiacie. To pokaże twojej randce, że jesteś zainteresowany tym, co mają do powiedzenia i że chcesz, aby czuli się komfortowo wokół ciebie, więc mogą opowiedzieć wszystkie soczyste szczegóły o swoim życiu bez obawy o osąd!

Czego nie mówić na pierwszej randce?

O czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszym spotkaniu – na pewno nie chcesz wyjść na zdesperowanego lub nielubianego, więc unikaj tych tematów:

 1. Twoi byli
 2. Polityka
 3. Religia
 4. Twoja sytuacja finansowa i zadłużenie (o ile nie poruszą tego tematu)
 5. Jak się czujesz ogólnie
 6. Fakt, że jesteś w tym barze od trzech godzin i jeśli to się szybko nie skończy, będziesz musiał zamknąć swój rachunek.

Jak przygotować się do randki?

Kluczem do udanej randki jest przygotowanie. Chcesz mieć pewność, że przygotowujesz się w sposób, który sprawia, że czujesz się pewnie, ale też nie jak totalny nadęty palant. Oto kilka wskazówek:

 • Szukaj miejsca spotkania z wyprzedzeniem i upewnij się, że wiesz, gdzie to jest i ile czasu zajmie ci dotarcie na miejsce.
 • Wybierz strój, który ma sens dla wydarzenia i uzupełnia twój osobisty styl
 • Zabierz ze sobą trochę pieniędzy na wypadek nagłej sytuacji, w której będziesz potrzebować gotówki od razu.

Kto pierwszy powinien odezwać się po pierwszej randce?

Osoba, która powinna odezwać się pierwsza po pierwszej randce, to ta, która chce ponownie zobaczyć drugą osobę.

Jeśli któraś ze stron jest zainteresowana ponownym spotkaniem z drugą osobą, ważne jest, aby natychmiast zakomunikować to zainteresowanie. Jeśli nie jesteś pewien, co druga osoba czuje do ciebie, może być łatwo uwierzyć, że nie jest zainteresowana, gdy w rzeczywistości po prostu nie wie, jak wyrazić swoje uczucia. W takich przypadkach zawsze najlepiej jest mówić najpierw, dzięki czemu można uniknąć potencjalnie niezręcznych sytuacji później w dół drogi.

Podsumowanie

Temat tego, o czym rozmawiać z dziewczyną na pierwszym spotkaniu, może być nieco zniechęcający. Możesz nie wiedzieć, od czego zacząć, a nawet czy będziesz miał coś wspólnego z tą osobą. Więc kiedy wszystko inne zawiedzie: nie panikuj! Mamy kilka pomysłów na tematy, które sprawią, że nie zabraknie Ci rzeczy do powiedzenia podczas następnej pierwszej randki, a nawet pomogą Ci lepiej się poznać.

Comments to: O czym rozmawiać na pierwszej randce? Nasze sprawdzone sposoby

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *