Każdy na pewno zna to uczucie, gdy po wielu miłych wiadomościach, a może nawet kilku telefonach, zbliża się pierwsza randka. Podniecenie jest ogromne. W co się ubrać na pierwszą randkę? Gdzie odbędzie się spotkanie? O czym rozmawiać? To tylko kilka z wielu pytań, które przychodzą do głowy. Jak się przygotować do tego spotkania? Oto wskazówki i porady na pierwszą randkę, dzięki którym przebiegnie ona bez problemów.

Przygotowanie do pierwszego spotkania

Termin spotkania jest już ustalony i nagle pojawia się nerwowość. Nie trzeba się przejmować, bo wszyscy tak się zachowują. Jest to zupełnie normalne. Należy zachować chłodną głowę i wziąć głęboki oddech. Pierwsza randka może być wspaniałą przygodą. Wystarczy się przygotować. Jak to zrobić? O czym warto pamiętać?

Pierwsza randka porady

Najlepsze rady na pierwsze spotkanie
Najlepsze rady na pierwsze spotkanie / unsplash.com / René Ranisch

Właściwe miejsce na pierwszą randkę

Przy wyborze miejsca istnieje wiele opcji. Nie warto brać pod uwagi spotkania w mieszkaniu jednej ze stron. Najlepiej niech to będzie neutralny grunt. Może być to restauracja lub kawiarnia tętniąca życiem. Takie miejsce można też szybko opuścić, jeśli randka nie jest taka, jaka miała być. Dobrym pomysłem jest też spotkanie na łonie natury. Długi spacer na świeżym powietrzu ożywia. W mieście znajdują się parki, zbiorniki wodne lub lasy, a ewentualna cisza podczas spaceru nie jest tak zauważalna, a nawet może być całkiem przyjemna. Można też wybrać miejsce, o którym rozmawiało się przed spotkaniem. Miejsca publiczne to dobra opcja, żeby czuć się bezpiecznie, chociaż czasami randki gejów lub randki lesbijek mogą przyciągać niechciane zainteresowanie, jednak nie należy się tym przejmować.

Idealny strój na pierwszą randkę

Miejsce i termin są ustalone, a wielki dzień nadchodzi. Pozostaje jeszcze kwestia, co założyć na pierwszą randkę. Najważniejsze jest bycie sobą. Nie warto kupować czegoś, aby się przypodobać. Lepiej włożyć strój, w którym czuje się dobrze, a to sprawi, że można być bardziej pewnym siebie. Ubiór powinien być dopasowany też do miejsca spotkania.

Przywitanie podczas pierwszej randki

Pierwsze spotkanie na żywo może być dla wielu bardzo stresujące. Jak się przywitać? To pytanie często się pojawia w głowie. Jednym ze sposobów jest serdeczny uścisk dłoni. W ten sposób od razu zrobi się sympatyczniej i swobodniej. Jeśli rozmowy telefoniczne czy na czacie były długie i ma się wrażenie, że ta druga strona nie jest nam obca, to można odważyć się na mały pocałunek w policzek. Pocałunek w rękę jest też dobrym rozwiązaniem, ale jednak dla starszych osób, które żyły w czasach, gdy tak się robiło na co dzień.

Właściwe zachowanie

Jak się zachowywać, żeby on lub ona też mnie polubiła? To pytanie zadaje sobie większość ludzi przed pierwszą randką. Oto kilka wskazówek:

  • Najważniejsze jest to, by być sobą.
  • Nie wolno udawać.
  • Zawsze popłaca bycie dobrym słuchaczem.
  • Ciągłe trzymanie telefonu w ręku jest niegrzeczne i pokazuje brak zainteresowania.
  • Uczciwość jest najwyższym dobrem.
  • Język ciała – otwarta postawa ciała jest niezwykle ważna.

Tematy do rozmów

Podczas pierwszego spotkania zbyt długa cisza jest krępująca. Jak tego uniknąć? Jaki temat wybrać na rozmowę? Na początku small talk. Kilka zdań, dzięki którym atmosfera się rozluźni. Można wykorzystać miejsce spotkania. W restauracji można zapytać o ulubione restauracje i smaki. Można też porozmawiać o dzielnicy czy mieście, w którym odbywa się randka. Warto wykorzystać szczegóły z rozmów na czacie czy przez telefon. Podróże to temat rzeka, a więc można rozmawiać godzinami. Jeśli połączyła Was strona dla singli, już część zainteresowań z pewnością jest Wam znana, poprzez profil.

Jak się pożegnać?

Niezależnie od tego, czy randka poszła oszałamiająco, czy źle, zakończenie jej może być trudne. Jeśli spotkanie nie przebiegło pomyślnie, to kolejne spotkanie nie ma sensu. Najlepiej powiedzieć to od razu. Jeśli jednak zaiskrzyło, to warto się postarać. Na pewno powinno się podziękować i powiedzieć, że nie można się doczekać na drugie spotkanie. Czy wystarczy na podziękowanie uścisk dłoni, a może pocałunek? To zależy od sytuacji. Można dać całusa w policzek, a jeśli widać i czuć w powietrzu napięcie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pocałunek był nieco bardziej namiętny.

Pierwsza randka porady dla pań

Panie podczas spotkania numer jeden powinny być naturalne. Szczególnie ważny jest makijaż. Jeśli na co dzień kobieta się nie maluje, to lepiej nie eksperymentować z mocnym make-upem. Oczywiście każda kobieta chce wyglądać dobrze, ale chowanie się pod makijażem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Również wyzywający strój nie jest wskazany. Może sugerować partnerowi, że celem randki jest jedynie pójście do łóżka. Z drugiej strony zbyt skromny strój też nie jest odpowiedni. Najlepiej wybrać coś, w czym czuje się naturalnie, a przy tym wygląda szykownie.

Pierwsza randka porady dla mężczyzn

Panowie mogą poprosić o radę w sprawie wyboru stroju panie z bliskiego otoczenia. Ubranie nie ma być przebraniem. Najlepsza jest naturalność. Udawanie szybko wyjdzie na jaw. Panowie powinni uważać z alkoholem. Czasami jeden kieliszek za dużo dla rozluźnienia może skończyć się mało przyjemnie. Jeśli randka jest w restauracji lub kawiarni, to mężczyzna powinien zapłacić. Choć wiele kobiet jest niezależnych, to jednak takie gesty są doceniane. Zawsze należy przepuszczać kobietę pierwszą i otwierać jej drzwi. Tak na marginesie, takie zachowanie mężczyzn powinno być na co dzień, a nie tylko podczas randki.

Dzięki tym wskazówkom na pewno pierwsza randka będzie o wiele przyjemniejsza i udana. Grunt to być sobą i podejść do spotkania bez stresu.

Jeśli nie wiesz, jak spotkać kogoś, z kim warto umówić się na pierwszą randkę, dobre portale randkowe będą świetnym rozwiązaniem. Niejeden portal randkowy w Polsce jest powodem spotkania dwóch bratnich dusz. Warto więc sprawdzić portale randkowe za darmo, które umożliwiają randki w Sieci.

Comments to: Porady na pierwszą randkę

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *