Zawód miłosny to lekcja dla każdego

Wydaje się, że nieudany związek to coś, co dotyka bardziej niż innych, a smutek będzie trwał bardzo długo. Na szczęście, nic bardziej mylnego. Jeśli chodzi o koniec związku, to liczy się głównie podejście osoby porzuconej lub tej która zakończyła związek. Na ogół jest to duże przeżycie emocjonalne i wiąże się z silnymi wahaniami nastroju.

Praktycznie każdy przeżywa zawód w miłości i jest na pewnym etapie swojego życia w sytuacji, gdy kończy związek. Jest to dość naturalna sprawa, a zarazem lekcja jak zapomnieć o byłej miłości. Przy czym nie należy rozumieć tego dosłownie, bo nie tyle o zapomnienie tutaj chodzi, tylko o pójście naprzód i wyjście naprzeciw problemom, a nie przysłowiowe chowanie głowy w piasek. Niezależnie od tego czy jest to nastoletnia miłość czy już w dojrzałym życiu, zawsze istnieją sposoby, aby skupić się na sobie i ponownie osiągnąć równowagę.

Spotkania z przyjaciółmi i wsparcie rodziny

Jeden z lepszych sposobów na to jak zapomnieć o byłej to wsparcie przyjaciół. Spotkania towarzyskie spędzone w zaufanym gronie będą wtedy nieocenione. Beztroski wspólny czas spędzony na rozmowach, spacerach, w kinie czy w restauracji, pozwoli szybko spojrzeć na wszystko przez różowe okulary. W końcu kto jest zawsze, niezależnie od okoliczności? Od tego są przyjaciele, prawdziwi przyjaciele, którzy trwają u naszego boku i niezależnie od okoliczności, wspierają nas.

Jak zapomnieć o byłej miłości
Jak zapomnieć o byłej miłości / pexels.com / Pixabay

To również rodzina, a jeśli mamy silne więzy rodzinne, to pewność siebie wyniesiona z domu, pozwoli na szybką regenerację. Bliscy to środowisko, gdzie czujemy się bezpiecznie i to z nimi można porozmawiać o problemach. Na złamane serce pomogą wyjścia z domu z przyjaciółmi i wsparcie rodziny.

Wreszcie masz czas na ulubione czynności

Do tej pory tego czasu było nieco mniej, bo większość wolnej przestrzeni zajmowały spotkania z drugą połówką. Pora nacieszyć się życiem singla i z powrotem poświecić czas na hobby. Długie, odzyskane wieczory pozwolą na nadrobienie zaległości na Netflixie albo na czytanie książek.

Wieczorne wyjścia na rower czy na rolki, a może na basen? Nie ma problemu, a jest na to czas. Gotowanie z pasją w domowym zaciszu, a może podróżowanie? Teraz jest najlepszy czas na takie rzeczy. Zamiast zastanawiać się jak zapomnieć o byłej dziewczynie, to warto skupić się na sobie i dobrze spędzonym czasie. Ulubione czynności przyniosą oczekiwany relaks i optymizm. A stąd już szybka do tego, aby nie przejmować się dawnym związkiem, tylko cieszyć z życia.

Daj sobie chwilę na dojście do dobrej formy

Jak to mówią, nic na siłę. Czasem, gdy wszelkie sposoby zawodzą, po prostu naprawdę warto dać sobie trochę czasu. Jak zapomnieć o byłej miłości? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które są tuż po zakończeniu związku. Z biegiem czasu, zmienia się perspektywa, a sprawy, które kiedyś wydawały się przytłaczające i trudne, będą dla nas po prostu kolejną lekcją i czymś, co nie powoduje już smutku.

Jak zapomnieć o byłej
Jak zapomnieć o byłej / pexels.com / cottonbro

Być może nie trzeba robić nic specjalnego, a żyć dalej i zaczekać. Dla niektórych ta strategia jest najlepszą z możliwych. Warto być łagodnym dla siebie i nie oceniać swoich słabości, tylko pozwolić sprawom toczyć się dalej. Czas leczy rany i uczy jak zapomnieć o byłej dziewczynie.

A może wybrać się na randkę?

Jeśli nie chcemy się dłużej zamartwiać i czujemy, że czeka na nas gdzieś ktoś, kto szybko sprawi, że poczujemy motyle w brzuchu, to warto dać innym szansę. Jak zapomnieć o byłeś? Zacząć chodzić na randki. A gdzie znaleźć kandydata lub kandydatkę na randkę? Oczywiście na portalu randkowym. Coraz więcej osób z tego korzysta, a można być miło zaskoczonym, jak fajne i ciekawe osoby można tam poznać. Gdy chcemy zrobić wrażenie na drugiej osobie, istnieją pewne triki jak zwrócić uwagę drugiej osoby. Na pewno pomoże pewność siebie i poczucie humoru.

Warto być sobą, bo udawanie nic nie da, a szybko wyjdzie na jaw, nasza prawdziwa natura. Gdy chcemy znaleźć fajnego chłopaka lub dziewczynę, często wystarczy uśmiech i szczerość. A to czy poczujemy motyle w brzuchu, okaże się albo na samym początku albo z czasem. Spotkanie z kimś miłym potrafi od razu zmienić nastawienie, choćby dlatego, że miło jest z kimś porozmawiać i się wspólnie pośmiać. Nagle okaże się, że radość ze spotkania z innymi szybko wróci, a o wspomnieniach o byłej, nie będzie już ani śladu.

Czy można szybko zapomnieć o byłej miłości?

To zależy od sytuacji i naszego nastawienia. To my decydujemy o tym, jak dalej pokierujemy swoim życiem.

Co pomoże w odzyskaniu dobrego nastroju?

Ulubione hobby, spotkania z przyjaciółmi i dobre nastawienie. Zdecydowanie trzeba dać sobie trochę czasu i z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Czy randka to dobry sposób na zapomnienie o byłej dziewczynie?

Dla niektórych tak. Miło spędzony czas w towarzystwie atrakcyjnej osoby, może być zapowiedzią nowego związku lub po prostu pozwoli odzyskać utracony optymizm.

Czy portal randkowy może pomóc w znalezieniu kogoś ciekawego?

Jak najbardziej. Wiele osób szuka w sieci drugiej połówki i warto spróbować tego sposobu, jeśli chcemy poznać kogoś nowego.

Comments to: Jak zapomnieć o byłej? Odpowiadamy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *