Pierwsze spotkanie wiąże się ze sporymi emocjami po obu stronach. To ekscytujące wydarzenie dla osób, które chcą się lepiej poznać. Warto jednak zabrać ze sobą drobny upominek, kobiety szczególnie cenią cięte kwiaty. Jakie kwiaty kupić dziewczynie? 

Jakie kwiaty kupić dziewczynie na pierwsze spotkanie?

Wręczanie kwiatów jest odbierane przez kobiety jako miły gest. Podarowanie ich rozładowuje atmosferę, która stanie się nieco luźniejsza. To również okazanie szacunku drugiej osobie. Jednak kupowanie okazałego bukietu na pierwsze spotkanie może być przytłaczające. Na pierwszym spotkaniu nie warto wywierać presji. Aby zostało to odebrane wyłącznie jako miły gest, lepiej sprezentować kobiecie pojedynczego kwiatka, który będzie oznaczał wyłącznie miły gest. Jeden kwiat przewiązany delikatną wstążką wywoła uśmiech na ustach kobiety i sprawi jej przyjemność.

Jakie kwiaty kupić dziewczynie
Jakie kwiaty kupić dziewczynie / pexels.com / Hebert Santos

Trudno odpowiedzieć na pytanie, jakie kwiaty kupić dziewczynie na pierwsze spotkanie. Jeśli znamy ulubiony gatunek, wystarczy udać się do sprawdzonej kwiaciarni i poprosić o jedną sztukę przyozdobioną delikatną szarfą. Jeśli jednak dziewczyna nie wyjawiła nam, które kwiaty ceni szczególnie, można zdecydować się na kwiaty sezonowe. Gdy spotkanie odbywa się wiosną lub latem, odpowiedź na pytanie jest oczywista. Dobrym wyborem będą tulipany, żonkile, słoneczniki, dalie czy irysy. Zimą warto zdecydować się na goździki oraz lilie. Kupując kwiaty sezonowe, mamy pewność, że dłużej utrzymają się w wazonie. 

Sprawdź również najlepsze pomysły na pierwszą randkę

Jakiego kwiatka kupić dziewczynie? Czy symbolika kwiatów i kolorów jest istotna? 

Dla niektórych kobiet symbolika kwiatów jest bardzo istotna. Inne zaś zupełnie nie przywiązują wagi do ich podprogowego znaczenia. Warto jednak zrezygnować z czerwonych róż, które symbolizują gorącą miłość. Pierwsze spotkanie to zdecydowanie zbyt wcześnie na deklaracje, które mogą zostać dodatkowo źle odebrane. Na pierwszej randce powinny królować raczej neutralne kolory. Warto zdecydować się na pastele, przykładowo herbaciane róże. Dobrym wyborem są również uniwersalne słoneczniki o intensywnym żółtym zabarwieniu. 

Jeśli wiemy, że dana kobieta lubi niestandardowe kolory oraz lubi się wyróżniać, warto sprezentować jej kwiatka w nieoczywistym kolorze, np. niebieskim. W tym kontekście sprawdzi się przede wszystkim modna gipsówka barwiona na szalone kolory. Taka kompozycja zaciekawi kobietę. Warto pamiętać również o zdejmowaniu ochronnego papieru przed wręczeniem kwiatów.

Kwiaty cięte czy doniczkowe? 

W kontekście pytań „jakie kwiaty kupić dziewczynie” oraz „jakiego kwiatka kupić dziewczynie” pojawia się również pomysł sprezentowania rośliny doniczkowej. Kwiat w doniczce jest trwalszy. Warto pokusić się na taki prezent, gdy wiemy, że osoba, z którą się spotkamy, interesuje się domową uprawą kwiatów i posiada ich całkiem sporą kolekcję. Panie interesujące się kwiatami doniczkowymi szczególnie cenią monstery, które mogą mieć jednolite lub barwione liście. 

Jakiego kwiatka kupić dziewczynie
Jakiego kwiatka kupić dziewczynie / pexels.com / Anete Lusina

Wręczanie kwiatów to uroczy gest, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdej kobiety. To nie tylko odwołanie do tradycji, ale również zaprezentowanie się z dobrej strony. Przed spotkaniem można wypytać partnerkę jaki typ kwiatów preferuje. Warto jednak, aby prezent pozostał tajemnicą, wówczas podwójnie ucieszy znajomą. Ponadto, jeśli spotkanie stanowi kontynuację randki online, warto użyć kwiatu jako punktu orientacyjnego. Łatwiej rozpoznać daną osobę po charakterystycznym elemencie. Może nim być żonkil lub dalie. 

Czytaj też jak poderwać dziewczynę

Nasza pierwsza randka odbędzie się w restauracji. Czy wobec tego warto zabierać ze sobą kwiaty?

Zdecydowanie warto zabrać ze sobą mały prezent w postaci kwiatów. Jeśli randka obywa się w restauracji, kwiat można włożyć do dodatkowego naczynia z wodą. Wystarczy poprosić o nie kelnera. Często jednak zdarza się, że obsługa sama oferuje wazon, gdy widzi, że kobieta otrzymała taki prezent. Kwiaty warto zabrać ze sobą na randkę w parku. Jednak odradza się zabieranie ze sobą takiego upominku do opery lub teatru. Niestety podczas spektaklu nie ma gdzie położyć rośliny, która może nieco zwiędnąć. Nie warto zatem kłopotać partnerki. 

Jak odwdzięczyć się kobiecie po udanej randce?

Wręczanie kwiatów to zwyczaj nie tylko dotyczący samego spotkania w cztery oczy. Dobrym zwyczajem jest wysyłanie kwiatu po spotkaniu, korzystając z usług lokalnej kwiaciarni lub poczty kwiatowej. To dobry pomysł dla osób, które nie mają odwagi, aby wręczyć na pierwszej randce kwiatowego upominku. 

Czy kobieta może wręczyć kwiaty innej kobiecie?

Oczywiście! Randki lesbijek nie muszą w niczym odbiegać od randek par hetero. Kwiaty wywołują uśmiech na twarzy kobiety, dlatego warto zdecydować się na ten miły gest. 

Jakich kwiatów unikać na pierwszej randce? 

Nie warto kupować okazałych bukietów róż, które składają się z 50 lub 100 kwiatów. Taki upominek przytłoczy kobietę, która poczuje silną presję ze strony drugiej osoby. Wówczas, zamiast rozluźnić atmosferę, stanie się ona jeszcze bardziej napięta. Wystarczający będzie jeden kwiat elegancko przybrany lub owinięty delikatną wstążką.

Comments to: Jakie kwiaty kupić dziewczynie na pierwsze spotkanie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *