Znalezienie prawdziwej miłości jest prawdopodobnie jednym z największych marzeń każdego z nas. O ile jednak wielu osobom udaje się to zrobić w szkole, w pracy czy też na uczelni, o tyle istnieje również znaczna rzesza osób, które nie miały takiego szczęścia. Filmy romantyczne uparcie pokazują, że zakochać można się wszędzie – w parku, na przystanku, w kinie, w autobusie. Prawda jest jednak taka, że im jesteśmy starsi, tym zazwyczaj krąg naszych bliskich osób się zawęża i znalezienie partnera już nie jest takie oczywiste.

Jak sobie pomóc i poznać kogoś godnego uwagi, nawet jeżeli jesteśmy w dojrzałym wieku i wydaje nam się, że najlepsze lata są już za nami?

Miłość w dobie XXI wieku

Jedną z najczęstszych opcji wykorzystywanych w dzisiejszych czasach do znalezienia drugiej połówki jest oczywiście Internet, który umożliwia nam korzystanie z aplikacji randkowych i innych tego typu stron, kojarzących pary. Opinie czy warto korzystać z tego typu udogodnień są podzielone. Spotkać się można zarówno ze stwierdzeniem, że poznawanie nowych osób przez Internet jest niebezpieczne, jak również z ogromnym entuzjazmem i radością, że nowoczesne technologie dają w ogóle takie możliwości. Prawda jest jednak taka, że jeżeli życie wielu osób wygląda codziennie w podobny i dość przewidywalny sposób – stałe aktywności, zaufana grupka znajomych, przebywanie w tych samych miejscach, to jak mają one znaleźć miłość? Może właśnie w tego typu przypadkach poszukanie kogoś na portalu to dobra opcja, a pozytywne opinie mężczyzn, którzy chwalą sobie tę alternatywę rzeczywiście mają odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Obecnie raczej nie pojawiają się już anonse typu pan szuka pani oraz pani szuka pana, a zastępują je portale, w których można umieścić swój profil i określić zainteresowania.

Jaki jest sens korzystania z serwisów randkowych
Jaki jest sens korzystania z serwisów randkowych / unsplash.com / Thom Holmes

Aplikacje randkowe

Możliwe nawet, że nie każdy dokładnie wie, na czym polega korzystanie z portali, na których kobiety szukają (mężczyźni, z resztą, również) szukają swoich drugich połówek, a w każdym razie z pewnością chcą kogoś poznać. Zakładanie profilu jest banalnie proste, ale na początku najlepiej, żeby to był darmowy portal. Jeżeli zobaczymy, że cechy portalu nam odpowiadają, to wówczas można zainteresować się innymi stronami i „dodać swoją kandydaturę” również na tych płatnych.

Dla wielu osób dużym minusem może być konieczność dodania fotografii. Postawmy się jednak w sytuacji drugiej osoby. Zdjęcie użytkownika jest w stanie chociaż w jakimś stopniu pomóc nam zwizualizować sobie, kto jest po drugiej stronie. Oczywiście, mówi się, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu i wystarczy dodać obszerny opis swojej osoby, ale nie ma co się oszukiwać, że każdy człowiek będzie nam odpowiadał pod względem wyglądu. Rzeczywistość zawsze wszystko zweryfikuje, ale trzeba przyznać, że dodanie chociażby jednego zdjęcia jest bardzo dobrym pomysłem i znacznym ułatwieniem. Właściwie każdy serwis dla singli jest pełny zdjęć i ciekawych opisów profili.

O czym należy wiedzieć?

Chociaż to wszystko brzmi bardzo optymistycznie, bo przecież Internet stanowi swoistego rodzaju okno na świat, w którym toczy się nasze równoległe życie, to mimo wszystko należy zachować wiele środków ostrożności. Znalezienie miłości w sieci to piękna sprawa, ale nie zmienia to wciąż faktu, że nadal warto uważać na wiele kwestii, a też u wielu osób nieustannie pokutuje przeświadczenie, że portale towarzyskie kojarzą się wyłącznie z niebezpiecznymi sytuacjami.

Żeby uniknąć przykrych niespodzianek, warto umówić się w miejscu, w którym jest dużo ludzi (restauracja, kawiarnia, kino, centrum miasta), albo można też poprosić bliską osobę, żeby była stale pod telefonem, a nawet żeby poszła z nami na takie spotkanie i znajdowała się w bliskiej odległości, która umożliwi ewentualną interwencję.

Miłość na zawołanie?

Czy portale randkowe mają sens? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ta forma poznawania nowych ludzi jest, co tu dużo mówić, dość specyficzna i z pewnością nie każdego będzie w stanie przekonać, ale czasami już samo porozmawianie z kochającym się małżeństwem, które poznało się w ten właśnie sposób, może stanowić niejaką inspirację i zachętę.

Takie spotkania mogą być czasem pozbawione spontaniczności i wiele osób będzie je traktowało jako sztywną rozmowę, prowadzoną w formie męczącej przepytywanki, ale prawda jest taka, że jeżeli osoby się dobrze dopasują i będzie im sprzyjać szczęście, to rozmowa potoczy się gładko, a czas upłynie tak szybko i przyjemnie, że z obu stron będą chęci do kontynuowania i dalszego rozwoju tejże znajomości.

Jak widzimy, randki przez Internet mają zarówno wiele plusów, jak również minusów. Mimo wszystko, jeżeli bardzo zależy nam na poznaniu bratniej duszy, a codzienny styl życia nie do końca nam to umożliwia, to jest to wciąż bardzo interesująca alternatywa i szkoda byłoby chociaż nie spróbować. W końcu co mamy do stracenia? Są przecież darmowe strony randkowe i najlepsze serwisy randkowe tuż na wyciągnięcie ręki.

Comments to: Czy portale randkowe mają sens?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *