Ochota na seks może być wynikiem aktualnego nastroju lub prowokujących rozmów. Często udaje się ją także uzyskać za pomocą gry wstępnej, która aktywuje strefy erogenne mózgu. Powolne pieszczoty, dotyk i pikantne słówka wprowadzają gorącą atmosferę, zbliżają partnerów do siebie i przygotowują ich na intymne doznania. Przekonaj się co to gra wstępna i jakie płyną z niej korzyści.

Co to gra wstępna
Co to gra wstępna / pexels.com / Heitor Verdi

Gra wstępna w łóżku

Pojęcie gry wstępnej jest stosunkowo szerokie. Obejmuje ona różne formy bliskości, do których dochodzi pomiędzy partnerami przed pójściem do łóżka. Celem gry wstępnej jest stworzyć nastrój i atmosferę, które zachęcą kochanków do intymnego zbliżenia, wywołają u nich podniecenie i podkręcą napięcie seksualne. Podczas gry wstępnej można posługiwać się gestami, słowami, a nawet zabawkami, które pobudzą wyobraźnię i sprowokują partnera. Znasz więc odpowiedź na pytanie gra wstępna co to jest, teraz pora na pomysły, które możesz podczas niej zrealizować.

Pomysł na zmysłową grę wstępną

Przebieg gry wstępnej jest w pełni dowolny. Warto stosować sztuczki intensywnie działające na partnera, o których dowiedzieć się można podczas szczerej rozmowy. W przypadku kobiet gra wstępna jest często tym przyjemniejsza, im dłużej trwa. U pań sprawdzi się powolne pobudzanie stref erogennych najpierw poprzez przytulanie i pocałunki, a później łagodne głaskanie ciała i dotykanie piersi lub okolic intymnych.

Mężczyźni znacznie łatwiej nakręcają się poprzez to, co zobaczą i poczują. Założenie zmysłowej bielizny pod bluzkę, delikatne odsłonięcie pośladka lub położenie ich dłoni na biuście natychmiast wywoła podniecenie. Warto spróbować także dirty talking i szeptania na ucho pikantnych słów. Być może Twojej partnerce spodoba się opowiadanie o tym, co zrobisz z jej ciałem, jak już dotrzecie do wspólnej sypialni.

Namiętne słowa, seksowne gesty

Wiedząc co to gra wstępna nie bój się eksperymentować, a pomysłów na zabawę nie traktuj jak pewnika. Kieruj się przede wszystkim tym, co mogłoby spodobać się Twojej partnerce. Możesz jednak skorzystać z kilku przykładów, które skutecznie sprawdzają się podczas budowania napięcia seksualnego. Tym na co lecą dziewczyny jest przede wszystkim dotyk i atmosfera intymności. Spróbuj więc zrobić swojej kobiecie zmysłowy masaż erotyczny, który z czasem przerodzi się w namiętny seks.

Zacznij od delikatnego masowania karku i ściągania kolejnych ubrań. Użyj zapachowego olejku do gładzenia skóry wzdłuż kręgosłupa i nad pośladkami. Pozwól swoim dłoniom delikatnie zjeżdżać w okolice talii, biustu i okolic łechtaczki. Z początku nadaj ruchom przypadkowy charakter, a po czasie coraz odważniej dotykaj sfery erogenne partnerki. Masaż erotyczny pomoże rozbudzić podniecenie i wywoła wielką ochotę na wizytę w sypialni.

Gra wstępna - co to
Gra wstępna – co to / pexels.com / Саша Соколова

Jak jeszcze rozpalić zmysły kobiety?

Wasza namiętna gra wstępna może rozpocząć się także od zabawy w rozbieranego. Ustalcie wspólne zasady gry lub skorzystajcie z planszówek, bądź kart. Odpalcie klimatyczne świece, włączcie cichą muzykę i otwórzcie wino, a później zacznijcie rozgrywkę. Podczas gry wstępnej ściągajcie kolejne warstwy ubrań za każdym razem, gdy przegracie rundę w rozgrywce. Po czasie intymna atmosfera i coraz bardziej nagie ciała sprawią, że będziecie chcieli zakończyć wspólną zabawę wizytą w łóżku.

Od czego zacząć grę wstępną?

Początkiem gry wstępnej może być pikantne słowo lub delikatny dotyk. Muskanie szyi partnera lub łagodne pocałunki na twarzy będą świetnym wstępem do dalszej zabawy. Po krótkim czasie gra wstępna może obejmować powolne ściąganie ubrań i pieszczenie kolejnych części ciała. Przesuwanie palcem po talii kobiety lub pocałunki na klatce piersiowej mężczyzny potrafią skutecznie rozbudzić zmysły. Można także spróbować masażu erotycznego lub namiętnego dirty talking. Nie warto się spieszyć, lecz powoli przystępować do kolejnych kroków i obserwować reakcję partnerki.

Co mówić podczas gry wstępnej?

Nie tylko gesty, ale także słowa potrafią rozpalić zmysły. Wasza namiętna gra wstępna może opierać się na dirty talking i opowiadaniu o swoich fantazjach. Szeptem powiedz partnerce, co chciałbyś jej zrobić w łóżku. Zapewnij jak mocno zależy Ci na sprawieniu jej przyjemności i nie bój się używać pikantnych słów. Mów o klapsach, pocałunkach i dotykaniu, a następnie czekaj na reakcję partnerki. Daj jej usłyszeć swój głęboki oddech i poczuj, jak przyspieszają Wasze tętna.

Ile powinna trwać gra wstępna?

Znając odpowiedź na pytanie gra wstępna co to jest, warto zastanowić się ile powinna trwać zabawa. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, a wiele zależy od potrzeb samych kochanków. Średnio gra wstępna trwa kilkanaście minut i zależy od wybranej formy stymulacji. Czas jej trwania warto jednak dostosować do siebie, wybierając długość sprawiającą najwięcej przyjemności.

Jakie są korzyści z gry wstępnej?

Podczas gry wstępnej dochodzi do aktywacji stref erogennych w mózgu. Zwiększa się ogólna ochota na seks, a odczuwane pieszczoty budują nastrój i atmosferę intymności. W czasie gry wstępnej odczuwa się duże napięcie seksualne, a to powoduje przyspieszenie tętna i lepsze ukrwienie narządów płciowych. Pojawia się podniecenie, które skutkuje wytwarzaniem śluzu przez pochwę kobiety, co przekłada się na bardziej satysfakcjonujący stosunek. Gra wstępna przełamuje bariery między kochankami, zbliża ich do siebie i pomaga budować głębszą relację.

Comments to: Co to gra wstępna – wyjaśniamy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *