Orgazm – co to jest? Orgazm, inaczej nazywany również szczytowaniem, jest to moment najsilniejszego podniecenia seksualnego u obu płci, w trakcie stosunku płciowego. Słowo to określa cel prowadzący do zakończenia aktu płciowego, atu masturbacji lub innego zachowania seksualnego, w zależności od preferencji danej osoby. Niektórzy orgazm określają również jako chwilę, w której nasze ciało przestaje reagować na wszelkie bodźce z zewnątrz. Dostarczona jest mu taka dawka przyjemności, która na ten moment „odcina” mózg od reszty organizmu.

Co to jest orgazm u kobiety?

Orgazm u kobiety charakteryzuje się następującym zachowaniem, naturalnym odruchem organizmu partnerki – głównie skurczem pochwy, mięśni odbytnicy oraz dna macicy, które mężczyzna może wyczuć swoim członkiem. Najsilniejsze podniecenie u kobiet prowadzi też do nabrzmiałych piersi i sutków. Warto to też wykorzystać w przypadku orgazmu sutkowego.

Jak wywołać orgazm u kobiety
Jak wywołać orgazm u kobiety / unsplash.com / Dainis Graveris

Często podczas szczytowania doznać można przyjemnego napadu gorąca lub przyspieszenia akcji serca. Seksuolodzy u kobiet wyróżniają różne rodzaje orgazmów: pochwowy, sutkowy, łechtaczkowy. Bez względu na jego rodzaj, wszystko zależy od partnera, który musi umiejętnie stymulować narządy płciowe kobiety, aby do szczytowania doprowadzić. Dobry partner to podstawa sukcesu związanego z orgazmem. Jeśli chcesz znaleźć odpowiednią osobę, przejrzyj najlepsze portale randkowe. Szczególnie polecamy przejrzeć kategorię sex portal randkowy, gdzie ekspertów w tym temacie z pewnością nie brakuje.

Czym jest orgazm u mężczyzny?

Podobnie jak w poprzednim przypadku, szczytowanie u mężczyzny wymaga prawidłowego stymulowania narządów płciowych Panów. U nich podniecenie objawia się erekcją, która jest łatwo rozpoznawalna. Polega ona na podniesieniu się członka mężczyzny, który również robi się stopniowo twardy. Miejscami wrażliwymi u mężczyzn, których stymulacja możesz pomóc dojść do orgazmu, są także na przykład jądra, płatki uszu, czy pępek. 

Orgazm u mężczyzny – co to jest i jak się objawia? Podczas szczytowania u Panów pojawia się płyn – sperma. Często także pojawia się rumieniec w okolicach dołu brzucha oraz na klatce piersiowej. Naturalną reakcją mężczyzny po orgazmie jest także senność – partnerka nie musi martwić się o to, że jej partnera ogarnia sen poprzez brak zainteresowania nią po seksie. Taka kolej rzeczy jest zupełnie naturalna.

Prawdą jest też to, że mężczyźni sami najlepiej wiedzą jak się zadowalać, stąd właśnie często najwięcej ekspertów znajdziemy w środowiskach gejowskich. Jeśli pan szuka pana to wiedz, że wiąże się to z naprawdę udanym orgazmem.

Jak wywołać orgazm u kobiety?

Szczytowanie u kobiety jest znacznie trudniej osiągnąć, niż u mężczyzny. Stymulacja kobiecych narządów płciowych powinna być delikatna, ale „profesjonalna” i skuteczna. Najważniejsza jest komunikacja pomiędzy partnerami seksualnymi – wówczas możecie dowiedzieć się co lubicie i na czym warto skupić się podczas aktu seksualnego. 

Wszystko zależy od Twojej partnerki, gdyż każda osiąga ten najprzyjemniejszy moment inaczej. Niektóre Panie wolą wolny stosunek, inne zaś szybki i to właśnie doprowadza je do szczytowania. Ważną kwestią doprowadzenia kobiety do orgazmu jest odpowiednia i komfortowa dla niej pozycja. Do przeżycia szczytowania u niej ważna jest stymulacja łechtaczki, a także różnych punktów: G, A, czy U, nie tylko penetracja. Najlepszymi pozycjami dla kobiet podczas seksu są:

  • partnerka na górze: wówczas kobieta sama może poruszać się w takim tempie oraz tak, aby sprawić sobie przyjemność (Tobie przy okazji). Najważniejsza podczas bycia górą jest pozycja ciała – kobieta powinna jak najbardziej pochylić się do przodu, a także poruszać się w sposób „przód, tył”.
  • na stole: idealne miejsce do jak najgłębszego penetrowania kobiety. Wystarczy, iż usadowisz swoją partnerkę na twardym stole i wejdziesz w nią jak najgłębiej. Pani powinna lekko odchylić się do tyłu i stabilnie przytrzymać ciężar swojego ciała rękami, opierając się o mebel. 
  • okrakiem: kolejna, perfekcyjna pozycja dla kobiety, która chce osiągnąć niesamowity orgazm. Partner siada, na przykład na łóżku, krzyżując nogi. Partnerka siada na nim okrakiem i mocno oplątuje go swoimi nogami w talii. Dla lepszych doznań warto, aby partnerzy się przytulili.
  • od tyłu: najlepszy sposób na głęboką penetrację. Pamiętajcie jednak o tym, aby kobieta była wyprostowana i aby jej miednica została wypchnięta do góry. Dla większego komfortu partnerki polecamy ułożenie pod jej brzuchem poduszki.

Wiele osób zapewne słyszało także o takich zjawisku u kobiet, jak wytrysk, który jest całkiem naturalny. Nie jest łatwo do niego doprowadzić, jednak trening czyni mistrza. Kobieta powinna stymulować mięśnie macicy i kurczowość pochwy. Może to zrobić sama lub z partnerem.

Najlepszym sposobem na to jest praktykowanie właśnie z mężczyzną – kiedy jest on w Tobie poproś go, aby przez chwilę się nie poruszał. Na członku ćwicz zaciskanie swoich mięśni. Praktyka doprowadzi w końcu do sukcesu, a wspólne ćwiczenia wpłyną na Was obu podniecająco. 

Podobnie jak u mężczyzn, tak i u kobiet największymi ekspertkami są one same. Wiąże się to z tym, że przy braku orgazmów poszukują alternatyw w życiu erotycznym, często decydując się na relacje z kobietami. Znalezienie drugiej kobiety do łóżkowych zabaw nie jest trudne. Wystarczy spojrzeć na jakikolwiek portal randkowy dla lesbijek. Każdy z nich ma praktycznie identyczne możliwości jak standardowy portal dla singli, gdzie pani szuka pana na stały związek lub wyłącznie do wspólnych zabaw.

Jak szczytują faceci?

Jak zatem wywołać szczytowanie u płci przeciwnej? W tej sytuacji nie jest to aż tak trudne, jednak czasami także trzeba się postarać. Jeżeli mężczyzna chce osiągnąć orgazm, stymulowane musi być jego prącie. Najwrażliwszym miejscem u Panów jest tak zwany „żołądź”. Znajduje się on od razu pod napletkiem. Jego stymulacja doprowadzi partnera do rewelacyjnego orgazmu. 

Orgazm u mężczyzny
Orgazm u mężczyzny / unsplash.com / We-Vibe Toys

Członek mężczyzny uwielbia naturalną wilgotność pochwy, dlatego też ważna jest stymulacja ustami i śliną. Panowie uwielbiają nie tylko uczucie podczas robienia loda, ale podnieca ich także widok partnerki podczas tej sytuacji. W takim przypadku nie jest istotne czy rozmiar ma znaczenie.

Comments to: Co to jest orgazm i jak go rozpoznać?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *