Chociaż wszyscy mamy prawo do własnych preferencji seksualnych, istnieje całe grono wyobrażeń, które często powraca w naszych umysłach – niezależnie od wieku, płci, wykształcenia czy statusu związku. Świat marzeń tworzymy według własnych upodobań, co sprawia, że nasza seksualna wyobraźnia czasami ma ogromne pole do popisu. Jakie fantazje erotyczne zostały więc szczególnie upodobane przez Polki i Polaków? Podpowiadamy! 

Fantazje erotyczne
Fantazje erotyczne / pexels.com / Ivan Babydov

Czym są fantazje seksualne? 

Fantazje seksualne to pojawiające się w głowie erotyczne wyobrażenia, które nie tylko prowadzą do podniecenia i ekscytacji, ale również do uświadomienia sobie przez nas samych naszych preferencji, pragnień i nieuświadomionych potrzeb. Ogromną zaletą fantazjowania jest możliwość pełnej ekspresji siebie – w tym świecie nikt nas nie ocenia i nie stawia granic, a nasza rola jawi się w taki sposób, w jaki tylko pragniemy. Chociaż wielu z nas krępuje się swoimi własnymi myślami uważając je za odbiegające od normy, powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że aktywność ta – o ile nie zakłóca naszego rzeczywistego samopoczucia i życia seksualnego – jest zupełnie zdrowa, a wręcz niesie ze sobą mnóstwo dobroczynnych efektów. 

Jakie są zalety fantazjowania? 

  • może mieć pozytywny wpływ na nasze życie seksualne
  • stymuluje przeżywanie orgazmu 
  • pomaga w identyfikacji naszych potrzeb seksualnych 
  • poprawia nasze ogólne samopoczucie

Najciekawsze fantazje seksualne kobiet 

Chociaż temat seksualności kobiet ostatnimi czasy zyskał na popularności i wiele osób zdecydowało się na przełamanie jego barier, w większości środowisk jest on wciąż swoistego rodzaju tematem tabu. To sprawia, że wiele fantazjujących kobiet odczuwa niepokój i zawstydzenie po każdym kontakcie ze swoimi najskrytszymi marzeniami. Czy naprawdę mają ku temu powód? Nie! Fantazje erotyczne nie znają płci, wieku, miejsca zamieszkania oraz – jako że pozostają w naszych umysłach – granic! Co więc najbardziej rozbudza kobiety?

Fantazje seksualne
Fantazje seksualne / pexels.com / Anna Shvets

Zniewolenie

Kajdanki, apaszki, sznurki, sznury i paski – wszystkie te atrybuty idealnie obrazują to, czego pragną kobiety. Związane ręce, chwytanie za włosy, zakneblowanie ust czy dirty talking w łóżku wcale nie muszą przybierać formy sado-maso, głównym celem tej seksualnej fantazji jest po prostu całkowite oddanie kontroli w ręce partnera. 

Seks przy świadkach 

W tych wyobrażeniach nie chodzi tylko o obecność osób trzecich, ale również o ich podniecenie, wiążące się między innymi z niemożnością dołączenia oglądającego do akcji. Fantazje erotyczne kobiet niezwykle często opierają się na byciu obserwowaną – podglądaną, widzianą czy przyłapaną w trakcie igraszek. Świadomość bycia pożądaną rozbudza w końcu wielu z nas! 

Spotkanie z nieznajomym 

To, co pobudza każdego  z nas, to brak konsekwencji. Myśl o zachowaniu wspomnienia seksu z nieznajomym, nieco wcześniej poznanym mężczyzną niezwykle często rozpala kobiety do granic czerwoności. Nowość, odkrywanie siebie, upojna, namiętna noc i możliwość nieskrępowanego wyrażenia swoich potrzeb – właśnie to w swoich marzeniach uwzględnia większość pań. 

Noc z dużo starszym mężczyzną 

Zazwyczaj w trakcie budowania relacji zwracamy znaczną uwagę na wiek partnera czy partnerki. Skryte fantazje erotyczne kobiet, zwłaszcza tych dopiero odkrywających swoje preferencje, niezwykle często uwzględniają seks ze starszym mężczyzną. Poczucie bezpieczeństwa, oddania oraz wrażenie zachwytu nad młodością i urodą partnerki w jego oczach (w końcu sam jest starszy!) nie są tutaj bez znaczenia. 

Seks z dwoma mężczyznami naraz 

Albo z trzema. Z czterema. Z całą grupą. W swoich erotycznych wędrówkach kobiety niezwykle często mówią o chęci odbycia stosunku z więcej niż jednym mężczyzną. Jako że panie mają większą możliwość przedłużenia czasu zbliżenia, w swojej fantazji uwzględniają zmianę partnerów, którzy mogą zająć się nimi nie tylko dłużej, ale również z większym zaangażowaniem. 

Najpopularniejsze fantazje erotyczne mężczyzn

Fantazje seksualne mężczyzn z kolei niezwykle często zostają… spłycane! Wielu panów nie do końca wie jakie są standardy fantazjowania, ponieważ – w przeciwieństwie do kobiet – praktycznie nigdy nie dzielą się nimi z zaufanymi osobami. O czym więc skrycie marzą mężczyźni?

Podglądanie 

Podglądanie cudzych wyczynów seksualnych może być naprawdę intrygujące. Po części jest to w końcu prywatny pokaz filmów dla dorosłych, tylko z nutką większej ekscytacji – w końcu można w ten sposób zostać przyłapanym! Mężczyźni są wzrokowcami, dlatego chociaż trudno zaaranżować tego typu sytuację, nieco bardziej przystępne wydaje się być obserwowanie własnej partnerki w trakcie igraszek solo – i to właśnie o tym często myślą panowie! 

Przygoda na jedną noc 

Umówienie się przez Internet, nowość, szybkie spotkanie, gorąca gra wstępna i upojna noc, której na drugi dzień nikt nie będzie rozpamiętywał. Wiele osób otwarcie przyznaje się do chęci wzięcia udziału w układzie ONS (ang. One Night Stand), co w obecnych czasach wcale nie jest trudne do zrealizowania. Dobry portal randkowy i do dzieła! 

Seks z eks 

Tak, to jasne – nie wydaje się to być etyczne względem ewentualnej obecnej partnerki. Wielu panów lubi jednak idealizować swoje poprzednie związki, a wizja znanego-nieznanego seksu może być szczególnie podniecająca – szczególnie jeśli ich życie seksualne było naprawdę udane! Powroty, zmiany i nowość w codzienności potrafią pobudzić niejednego mężczyznę. 

Trójkąt z dwoma kobietami 

To zdecydowanie najpopularniejsza męska fantazja! Możliwość zdominowania dwóch pań oraz chęć sprawdzenia się w roli silnego mężczyzny to coś, o czym marzy wielu mężczyzn. Największy plus? Takie fantazje erotyczne są całkiem popularne również wśród kobiet!

Czy fantazjowanie jest normalne?

Fantazjowanie jest zupełnie naturalnym i powszechnym zjawiskiem. Pomaga nam w wielu aspektach życia seksualnego oraz jest bogatym w dane przejawem zdrowej ekspresji psychicznej.

Czy fantazjowanie może być dobre?

Fantazjowanie może mieć pozytywny wpływ na nasze życie seksualne i ogólne samopoczucie. Odkrywanie siebie i swoich pragnień oraz potrzeb to tylko niektóre z wielu jego zalet.

O czym fantazjują kobiety?

Kobiety mogą fantazjować o wszystkim, a ograniczeniem w tej kwestii jest tylko wyobraźnia. Często jednak ich fantazje opierają się na pełnym oddaniu kontroli i odpowiedzialności w ręce partnera z uwzględnieniem pragnienia bycia pożądaną.

O czym fantazjują mężczyźni?

Wyobraźnia męska, jak każda inna, nie podlega żadnym ograniczeniom, jednak ich fantazje seksualne w wielu przypadkach kierują się w stronę pozyskania kontroli i dominacji oraz możliwości wykazania się w swojej męskości.

Comments to: Najciekawsze fantazje erotyczne. Czego pragniemy?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *