Związek uczuciowy opiera się na fizycznej i psychicznej bliskości, zaufaniu, zrozumieniu i wspieraniu w codziennych przedsięwzięciach. W praktyce bycie z kimś nie jest jednak sielanką, która pozwala rozkoszować się swoją obecnością przez całą dobę, a po kilku miesiącach czy latach związku wciąż unikać nieporozumień. Zaspokojenie seksualne jest jedną z najważniejszych zalet stałego związku, jednak i w tej kwestii mogą pojawiać się zgrzyty, niejasności i trudności.

Czy masturbowanie jest zdradą partnera
Czy masturbowanie jest zdradą partnera / unsplash.com / IFONNX Toys

Zdarza się, że samozadowolenie jest jedyną formą seksualnego spełnienia w związku lub Twój partner/partnerka przebywa w dłuższej delegacji i potrzebujesz rozładować napięcie? Jeżeli zastanawiasz się, czy masturbacja to zdrada partnera, sprawdź jak można ten temat interpretować.

Sprawdź również popularne portale randkowe

Masturbacja czy to zdrada?

Jeśli przed wejściem w stały związek masturbacja była Twoim sposobem na rozładowanie seksualnego napięcia, chwilą przyjemności po ciężkim dniu, elementem poznawania swojego ciała, jego reakcji lub pomysłem na spędzenie samotnego wieczoru z pewnością stała się czymś naturalnym dla organizmu. Twoje ciało przyzwyczaiło się do pewnych bodźców, które w początkowej fazie związku partnerskiego musisz wypracować od nowa, aby bliskość we dwoje dała Ci podobną satysfakcję do masturbacji.

W odpowiedzi na potrzeby Twojego ciała na początku budowania relacji może być Ci trudno całkowicie zrezygnować z masturbacji, jednak nie możesz traktować jej wtedy jak zdradę. Czy masturbacja to zdrada gdy nie dopasowaliście się jeszcze i nie osiągasz pełnej satysfakcji we dwoje? Nie. Podobnie jest wtedy, gdy w waszym długotrwałym związku gaśnie największy ogień pożądania. Dzięki masturbacji możesz odnaleźć go na nowo, potraktuj więc ją jak inspirację, alternatywę, nie zdradę. To nie jest przecież tak, że umawiasz się na najlepsze sex randki. Nie dochodzi do żadnego zbliżenia z innym partnerem.

Potrzeby seksualne w szczęśliwym związku

Każdy z nas ma inny poziom libido, które w dodatku zależne jest od wielu zróżnicowanych czynników. Możesz mieć większą ochotę na sex podczas urlopu, sprzyjającego układu gwiazd, u kobiet w czasie owulacji lub po prostu, bo właśnie ją masz. To, że nie ma przy Tobie partnera nie oznacza, że musisz dopuszczać się zdrady. Masturbacja-czy to zdrada? Nie, jeśli rozładowujesz swoje napięcie, a jednocześnie tworzysz udany, oparty o bliską relację związek, w którym jest też miejsce na sex możesz poeksperymentować.

To trochę jak najlepsze sex pozycje, testowane razem, tylko w tym momencie testujesz solo. Masturbacja w związku bez większych problemów może być świetnym sposobem na samodzielne odnalezienie sposobu na dostarczenie sobie przyjemności. Czy masturbacja to zdrada partnera w szczęśliwym związku, gdy partner nie wie o Twoich zabawach solo? Nie, ale jeśli czujesz potrzebę by być całkiem fair, warto porozmawiać. A w związku warto mówić sobie wszystko. Zarówno ona powinna przykładowo powiedzieć, że sprawdzała portal lesbijski, tak samo on powinien powiedzieć o samozadowalaniu się.

Gdy masturbacja pojawia się wraz z zauroczeniem

W związkach stałych, które poza uczuciem opierają się na wspólnych zobowiązaniach może dojść do wypalenia, w wyniku którego partnerzy podatni są na pojawianie się nowych uczuć. Jeśli zauroczyła Cię osoba, która realnie pojawiła się w Twoim życiu i nawet wbrew Twojej woli stała się Twoim obiektem pożądania, fantazji, marzeń możesz zastanowić się, czy jest to w porządku względem stałego partnera. Jeśli nie zamierzasz tracić swojego związku i zbudowanego w nim zaufania, warto zrezygnować z chwilowego porywu emocji.

Masturbacja - czy to zdrada
Masturbacja – czy to zdrada / unsplash.com / Deon Black

Może się jednak zdarzyć, że fizyczne pragnienie tej osoby jest tak silne, że potrzebujesz rozładowania seksualnego napięcia. Czy masturbacja to zdrada w takiej chwili? Jeżeli podczas samozadowolenia wyobrażasz sobie tę konkretną osobę, fantazjujesz o niej i marzysz, że któregoś dnia wasze spotkanie zakończy się zbliżeniem, możesz już mówić o pewnej formie zdrady. W takiej sytuacji zdecydowanie nadwyrężasz zaufanie partnera/partnerki i warto zastanowić się, czy związek jest szczery i udany. Jak wybaczyć zdradę jeśli jest ona efektem rodzącego się uczucia? W niektórych sytuacjach taka masturbacja z fantazjowaniem o obiekcie swoich uczuć może jeszcze bardziej rozpalić w Tobie pragnienie sexu z tą osobą, a wtedy Twój stały związek może zmierzać ku zakończeniu.

Zobacz także gej randki

Masturbacja, a związek-jak zachować balans?

Jeżeli mówimy o masturbacji, z której nie wynikają głębsze pobudki, a która jest jedynie formą zaspokojenia, gdy partnera/partnerki nie ma w pobliżu nie warto odczuwać z tego powodu wyrzutów sumienia. Każdy człowiek ma potrzeby seksualne, które należy spełniać dla swojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Jeśli jednak masturbacja pojawia się coraz częściej zamiast seksu, staje się jedyną formą całkowitego zaspokojenia lub podczas masturbacji fantazjujesz regularnie na temat innej osoby, która stała się obiektem Twojego pożądania, coś w związku jest nie tak i wtedy samozadowalanie się może być pierwszym krokiem do zdrady lub rozpadu związku, który prawdopodobnie nie jest najszczęśliwszy.

Masturbacja nie może być traktowana jako zdrada wtedy, gdy podczas tej czynności nie działasz świadomie na niekorzyść swojego stałego partnera/partnerki. Masturbacja podczas oglądania porno w pojedynkę, wywołana podnieceniem na widok innego ciała niż ciało partnera/partnerki nie jest już do końca w porządku, jeśli pociąg fizyczny do osoby, z którą jesteś na stałe całkowicie wygasł i oprócz oziębłości w łóżku nie układają się wasze relacje w pozostałych dziedzinach.

Zobacz także jaka strona dla singli jest najlepsza oraz co w przypadku gdy dziewczyna szuka chłopaka i nie może go znaleźć.

Comments to: Czy masturbacja to zdrada partnera?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *