Stymulacja piersi to w wielu związkach istotny element zbliżeń. Czy jednak kiedykolwiek słyszałaś o orgazmie sutkowym? Wymaga umiejętnego dotykania piersi i nie jest łatwy do osiągnięcia, jednak kiedy już do niego dojdzie – z pewnością będziesz chciała go powtórzyć. Sprawdź, jak osiągnąć orgazm sutkowy!

Czym jest orgazm sutkowy?

Orgazm sutkowy, jak sama nazwa wskazuje – to szczyt rozkoszy seksualnej, efekt pieszczenia kobiecych piersi. Orgazm ten nie jest tak powszechny, jak pochwowy czy łechtaczkowy, jednak jednocześnie nie jest również mitem. Definicja orgazmu sutkowego dla każdej kobiety będzie inna. Każda z pań przeżywa szczyt rozkoszy na swój sposób. 

Jak osiągnąć orgazm sutkowy
Jak osiągnąć orgazm sutkowy / shutterstock.com / Juice Team

Piersi stanowią jedną z najlepiej unerwionych części ciała. To czuła strefa erogenna. Stymulacja sutków często jest elementem seksu i gry wstępnej. Osiągnięcie orgazmu sutkowego nie jednak proste. Wymaga czasu, cierpliwości i dobrej znajomości potrzeb partnerki. 

Nie każde zbliżenie musi zakończyć się sutkowym orgazmem, zwłaszcza przy pierwszych próbach jego osiągnięcia. Z początku warto włączyć tego typu zabawy do klasycznego seksu, bowiem pozwoli to partnerce przyzwyczaić się do nowych pieszczot, a także odkryć te, które są źródłem największej przyjemności. Jeśli szukasz osoby, która mogłaby Ci pomóc w takich doznaniach, zerknij na najpopularniejsze portale randkowe, gdzie z pewnością znajdziesz wielu chętnych do wspólnej zabawy. Zdecydowanie najwięcej z nich będzie w kategorii portal sex randkowy.

Jak wygląda orgazm sutkowy?

Pieszczenie brodawek piersiowych doprowadza do ich powiększenia się. Stają się twarde i wrażliwe. Wówczas dochodzi również do erekcji wywołanej przez oksytocynę. Jest to hormon odpowiedzialny za orgazm sutkowy. Wydzielany jest z tylnego płata przysadki mózgowej. W efekcie przepływ krwi zostaje zwiększony, a to powoduje kurczenie się narządów płciowych i na samym końcu – orgazm. 

Jak już wcześniej wspomniano, definicja orgazmu sutkowego nie jest jednoznaczna. U jednej kobiety stan rozkoszy będzie trwał dłużej, u innej – krócej. Odczucia także się różnią. Nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć, jak wygląda orgazm sutkowy. Fora i portale sex są jednak dobrym źródłem informacji. Zrzeszają w jednym miejscu kobiety, które dzielą się swoimi przeżyciami i cennymi radami dot. tego, jak osiągnąć orgazm sutkowy.

Oczywiście w przypadku mężczyzn orgazm sutkowy jest również jak najbardziej możliwy do osiągnięcia. Jak tłumaczy najlepszy portal gejowski – wielu facetów poszukuje nowych doznań, a przynajmniej połowa z nich próbowała doznań w postaci orgazmów sutkowych.

Jak osiągnąć orgazm sutkowy? Wskazówki

Zastanawiasz się, jak osiągnąć orgazm sutkowy? Wymaga to przede wszystkim odpowiednich pieszczot piersi. Dla większości kobiet najprzyjemniejsze jest:

 • masowanie, 
 • ssanie, 
 • ściskanie, 
 • lizanie, 
 • skubanie wargami, 
 • delikatne nadgryzanie,
 • polewanie piersi ciepłą wodą, 
 • gładzenie piersi kolistymi ruchami.

Wiele jednak zależy od wrażliwości sutków. W przypadku niskiej wrażliwości, warto zwiększyć intensywność dotyku. Pomocne może okazać się także nawilżenie sutków, bowiem suche brodawki są mniej wrażliwe na dotyk. 

Sutkowy orgazm - na czym polega
Sutkowy orgazm – na czym polega / shutterstock.com / Cookie Studio

W zależności od preferencji kobiety, stymulacja sutków może iść w parze również ze stymulacją łechtaczki, pochwy, czy odbytu.

Podczas zbliżeń, znaczenie ma również nastrój. Dla kobiet jest on zawsze istotnym elementem. Zapalenie świec, włączenie nastrojowej muzyki, rozrzucenie płatków róż – to tylko kilka ze sposobów na stworzenie nastroju. Grę wstępną można zacząć już z samego rana. Sprośne wiadomości, pocałunki, głaskanie – są to bez wątpienia gesty, które zachęcają do zbliżenia i pozwalają stworzyć niepowtarzalną atmosferę. 

Ciekawym urozmaiceniem będą również wszelkie gadżety i akcesoria, w tym:

 • kostki lodu, 
 • gorąca czekolada, 
 • klipsy, 
 • zaciski,
 • piórka,
 • baty i pejcze,
 • olejki do wzmacniania doznań,
 • świece sojowe.

Nie istnieje poradnik, który pomógłby każdej kobiecie osiągnąć orgazm sutkowy. Ważne jest więc poznanie potrzeb i preferencji partnerki, a także obserwowanie reakcji na różnego rodzaju pieszczoty. 

Co ciekawe, wiele kobiet uważa, że tylko inne dziewczyny potrafią doprowadzić je do orgazmu sutkowego. W poszukiwaniu takich partnerek przychodzą nie tylko portale dla singli gdzie ona szuka jego, ale również warto spojrzeć na jakikolwiek portal randkowy dla lesbijek.

Chcesz dowiedzieć się, jak zaprosić chłopaka na randkę? A może interesuje Cię orgazm łechtaczkowy? Sprawdź nasze pozostałe artykuły! 

Czy każda kobieta może osiągnąć orgazm sutkowy?

Nie każda kobieta może osiągnąć orgazm sutkowy. Jest to kwestia indywidualna. Niektóre panie nie mają tak wrażliwych piersi, a co się z tym wiąże – stymulacja sutków nie jest dla nich źródłem przyjemności.

Kiedy najłatwiej osiągnąć orgazm sutkowy?

Okazuje się, że orgazmu sutkowego częściej doświadczają kobiety po porodach. Z kolei w przypadku pań, które nie rodziły, najlepszym okresem będzie czas przed i w trakcie owulacji. Piersi stają się wówczas bardziej wrażliwe na dotyk, a kobieta ma również większą ochotę na seks.

Czy orgazm sutkowy jest możliwy do osiągnięcia podczas karmienia piersią?

Orgazm sutkowy można osiągnąć w okresie karmienia piersią. Wiele kobiet przeżywa ten rodzaj rozkoszy właśnie dopiero po urodzeniu dziecka, w trakcie laktacji. Jest to spowodowane głównie tym, iż karmienie uwrażliwia kobiece sutki. Dodatkowo w okresie laktacji oksytocyna utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to hormon odpowiedzialny jednocześnie za orgazm, jak i laktację.

Czy mężczyzna również może osiągnąć orgazm sutkowy?

Mężczyźni także mogą osiągać orgazm sutkowy, jednak jest to trudniejsze, niż u kobiet. Niektórzy mężczyźni mają bardziej wrażliwe sutki, inni mniej. Podobnie jak i w przypadku pań – jest to kwestia w dużej mierze indywidualna.

Comments to: Co to jest orgazm sutkowy i jak go osiągnąć?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *