Związki, w których kobieta jest dużo starsza nieustannie wywołują wiele kontrowersji i sprzecznych opinii. Duża różnica wielu postrzegana jest jako problematyczna i niezgodna z kulturalnymi założeniami. Jednak warto zaznaczyć, że związek z dojrzalszą kobietą może wiązać się z wieloma zaletami. Taki związek może być naprawdę trwały i szczęśliwy. 

Związek ze starszą dziewczyną
Związek ze starszą dziewczyną / pexels.com / Jonathan Borba

Kiedy kobieta jest starsza od mężczyzny

Związek ze starsza kobietą może być naprawdę ciekawym i interesującym rozwiązaniem. Przede wszystkim dojrzalsza kobieta jest już w pewien sposób niezależna. Ma już jakąś stabilizację życiową i rozwija własną karierę. Dzięki temu nie oczekuje od mężczyzny troski o kwestie bytowe, a liczy tylko na bliskość i zrozumienie. 

Wielu mężczyzn mających podobne doświadczenia uważają, że związek ze starsza kobietą o 10 lat jest bardzo przyjemny właśnie z uwagi na kwestie seksualne. Kobieta, która jest starsza od mężczyzny zwykle ma już doświadczenie w tym temacie. Potrafi mówić o swoich potrzebach i poprowadzić mężczyznę. 

Związek ze starsza kobietą o 20 lat lub nawet więcej to dobre rozwiązanie mężczyzn nieśmiałych, także tych, którzy borykają się z różnymi problemami seksualnymi. W takich związkach kobieta daje dużo więcej zrozumienia. 

Dlaczego, warto postawić na związek ze starszą kobietą?

Przeglądając portal dla samotnych można znaleźć wiele profili starszych kobiet, które szukają miłości. W takim miejscu często poznają się pary, w których różnica wieku jest dość znacząca. Jak już wspomniano wcześniej, dojrzała kobiety mają za sobą już bardzo dużo doświadczeń różnego typu w kontaktach z mężczyznami. Nie potrzebują już aż tak bardzo partnerów do poważniejszych rozmów, czy wdrażania w życie partnerskie. 

Nie trzeba też zbytnio kombinować jak zaprosić dziewczynę na randkę. Nie oczekuje ona uniesień i nie wiadomo jakich emocji. Zwykle takie związki są naprawdę trwałe i wnoszą dużą porcję doświadczenia, dzięki którym można sprawić, że kolejny związek będzie bardziej udany. 

Związek ze starszą kobietą – opinie psychologów 

Psychologowie uważają, że od lat ilość par, w których kobieta jest znacząco starsza od mężczyzny utrzymuje się na podobnym poziomie, jednak temat ten jest coraz częściej poruszany w społeczeństwie. 

Czy związek ze starszą kobietą to dobry pomysł
Czy związek ze starszą kobietą to dobry pomysł / pexels.com / Pavel Danilyuk

Uwarunkowania kulturowe narzucają wizję zgodnie, z którą mężczyzna ma być głową rodziny, silą, ostoją, dlatego naturalnie uznaje się, że powinien być starszy. Kolejnym argumentem jest także to, że młodsze partnerki mogą urodzić zdrowe dzieci bez komplikacji. Dzisiaj wiele w tym temacie się zmieniło. Kobiety i tak decydują się na macierzyństwo później, a równouprawnienie sprawia, że kwestia głowy rodziny nie jest już taka oczywista. 

Co jeszcze warto wiedzieć o związkach ze starszą kobietą?

Czego boi się kobieta będąca starszą partnerką?

Jedną z ważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę mówiąc o związku ze starszą kobietą są jej obawy związane z takim układem. Przede wszystkim może się ona bać, że zostanie porzucona dla młodszej. W końcu takie przypadki są często spotykane. Kolejnym problemem może być widmo ukrywania związku i krytyka społeczeństwa. Potencjalnym problemem może być także założenie rodziny, kobiety mogą się obawiać, że nie dadzą mężczyźnie upragnionego potomstwa, a przez to zostaną odrzucone. 

Czy przekonania społeczeństwa na temat związku ze starszą kobietą się zmieniają?

Owszem. Jeszcze niedawno starsza partnerka była rzadkością, a na takie związki patrzono krzywo. Pary spotykały się z krytyką społeczeństwa co często przekładało się na długość ich związku. Dzisiaj sytuacja jest zgoła inna. Mimo, że starsza partnerka w dalszym ciągu dziwi społeczeństwo jest to już przyjmowane jako bardziej naturalna sytuacja. 

Czy związek ze starszą kobietą to coś złego?

Kiedyś uznawano, że takie związki to coś co nie powinno się zdarzyć. Niekiedy nawet zastanawiano się czy trwanie w takim układzie nie jest niczym złym. Dzisiaj o takiej sytuacji mówi się już z o wiele mniejszymi emocjami. Wiele par udowodniło, że mimo takiej różnicy wieku można budować szczęśliwą, trwałą rodzinę. Nie jest to już uznawane za mezalians czy wstyd. 

Co może zyskać młodszy partner?

Decydując się na związek ze starszą kobietą, młodszy partner może zyskać cenne doświadczenie i stabilizację. Jest to rozwiązanie, z którego można czerpać bardzo wiele zarówno dla jednej jak i drugiej strony. Młodszy mężczyzna może się obawiać, że nie będzie w stanie sprostać wymaganiom kobiet, które na swoim koncie mają już niemałe doświadczenie. Tak naprawdę kobieta, która przeszła w swoim życiu już wiele, nie oczekuje od partnera wyjątkowych uniesień. Dzięki czemu niejednokrotnie stworzenie szczęśliwego związku jest łatwiejsze. 

Jeszcze do niedawna związek ze starszym mężczyzną był czymś nie do pomyślenia, czymś co wywoływało wiele kontrowersji, ponieważ nie wpisywał się w normy przyjęte przez społeczeństwo. Dzisiaj takie pary nie wywołują już, aż tak dużo skrajnych emocji. Starsza kobieta i młodszy mężczyzna mogą razem stworzyć naprawdę udany związek na lata. 

Comments to: Związek ze starszą kobietą. Czy może przetrwać?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *